Město podpoří sport a volný čas dětí

Dětská charitativní show „Sportovní hvězdy dětem 2022“, podpora činnosti Junáku nebo podpora hokejového mládežnického klubu. To jsou oblasti, kam radní doporučují zastupitelům poslat dotační finance.

„Na pořádání dětské charitativní show „Sportovní hvězdy dětem 2022“, konkrétně na moderátorské a organizační služby, materiální vybavení pro účastníky, pořadatelskou službu, věcné ceny a poháry, pronájem a marketingové náklady doporučujeme vyčlenit částku 300 tisíc korun. Jde o jednorázovou akci, která je velice oblíbená,“ nastínil první dotační podporu náměstek primátora pro školství a sport Miloš Sklenka. Druhá oblast se dotýká vzdělávání.

„Junákům, středisku Děti přírody navrhujeme poskytnout 80 tisíc korun jmenovitě na pronájem mobilních toalet a cisterny s pitnou vodou; dopravu; zálohy na energie; vybavení klubovny (stoly, židle, oprava kuchyňské linky, notebook), vybavení tábora (lehátka do stanů, kuchyňské vybavení, nářadí, lékárnička); výtvarný materiál; kancelářské potřeby; deskové hry a sportovní vybavení,“ konkretizoval náměstek Sklenka a přidal poslední oblast, kam radní doporučují zastupitelům dotaci poslat.

„Navrhujeme dotační podporu ve výši 1,3 milionu korun pro SK PROSTĚJOV 1913, konkrétně na podporu činnosti hokejového mládežnického klubu. Dotaci je možno využít na pronájem ledové plochy a prostor zimního stadionu a sportovišť, dopravu na utkání a turnaje a soustředění,“ uzavřel návrhy náměstek Sklenka.

S využitím tiskové zprávy statutárního města Prostějova. 

Sdílet na Pinterestu

Sdílej